Regeneracja Turbin i Turbosprężarek Toruń

Turbosprężarka zapewnia bardzo duży przyrost mocy i momentu obrotowego przede wszystkim w średnim zakresie obrotów jednostki napędowej. Dzięki niej manewr wyprzedzania autem jest łatwiejszy i trwa krócej, bo bardzo często nie trzeba nawet redukować aktualnego biegu. Wykorzystując do pracy gazy spalinowe silnika zwiększa w ten sposób wydajność silnika. Z czasem turbosprężarka ulega jednak zużyciu.

Świadomość narastających powoli jej problemów pomoże uniknąć uszkodzenia silnika.

Objawy Uszkodzenia Turbosprężarek – Diagnostyka Toruń

Diagnoza stanowi podstawę udanego serwisu turbosprężarek! Nasi specjaliści w kilku prostych krokach rozwiążą Twój problem z turbosprężarką!

Olej w przewodach dolotowych silnika

Zasadniczym objawem zużycia turbosprężarki jest zalegający w przewodach dolotowych jednostki napędowej olej silnikowy. Najczęściej winę za taki stan rzeczy ponoszą uszczelniacze wirnika turbiny, które ulegają naturalnemu zużyciu i przepuszczają olej smarujący turbinę. W takim przypadku należy poddać turbosprężarkę regeneracji lub wymienić ją na nową. Trzeba jednak poddać silnik dokładnej diagnozie, bo duże ilości oleju w przewodach dolotowych mogą oznaczać także usterkę odmy (separatora oleju).

Twoje Bezpieczne Auto! Wymiana Klocków Hamulcowych Toruń

Czarny dym z rury wydechowej

Innym objawem awarii turbosprężarki jest czarny dym wydobywający się z rury wydechowej. Choć może on świadczyć także o uszkodzonych wtryskiwaczach, to bardzo często objaw ten spowodowany jest niewydolnością turbosprężarki. Na skutek podawania zbyt małej ilości powietrza do komory spalania, paliwo nie ulega całkowitemu spaleniu, przez co tworzy się charakterystyczny, czarny dym. Wina może leżeć po stronie zaworu sterującego ciśnieniem turbosprężarki lub po prostu zużytym w niej wirniku. Zbyt mało wpompowywanego powietrza może też świadczyć o nieszczelności pomiędzy turbosprężarką a kolektorem ssącym (dolotowym). Wymiana uszczelnień lub opasek jest niedroga i powinna pomóc.

Spadek mocy silnika

Zużycie turbosprężarki powoduje wyraźny spadek mocy. Jeśli silnik przestaje reagować z dawną siłą na dodawanie gazu to może oznaczać to, że turbina jest już wyeksploatowana. Podobny efekt wywołują nieszczelności pomiędzy przewodami dolotowymi a turbosprężarką.

Świst, głośna praca turbosprężarki

Zazwyczaj głośna praca turbosprężarki świadczy o wyrobionym wirniku turbiny (wyszczerbione łopatki), co niesie za sobą konieczność jej regeneracji lub wymiany na nową. Zanim oddamy jednak turbinę do regeneracji warto zwrócić uwagę na przewody doprowadzające powietrze do intercoolera (międzystopniowej chłodnicy powietrza). Z upływem czasu zaczynają one pękać bądź tracą szczelność w poszczególnych łączeniach co powoduje, że wydostające się z nich powietrze, wydaje charakterystyczny świst.

Podwyższone zużycie oleju silnikowego – Turbosprężarki Toruń

Problem nadmiernego zużywania oleju przez silnik może mieć wiele przyczyn, ale wina leży niejednokrotnie po stronie układu turbodoładowania. Zdarza się, że zatkaniu ulega przewód odprowadzający olej z turbiny albo występuje nieszczelność pomiędzy kolektorem ssącym a turbiną. Jeśli zużyły się olejowe pierścienie uszczelniające turbiny, to będzie ona przepuszczać olej do przewodów dolotowych.

Okresowa utrata mocy

Jeśli nasze auto z turbodoładowanym silnikiem cierpi na okresowe spadki mocy, warto zwrócić uwagę jaki posiada ono rodzaj turbosprężarki. W rozwiązaniach opartych na zmiennej geometrii zdarza się, że kierownice turbiny ulegają zacinaniu (najczęściej przez zalegający na nich nagar). Jeśli szybko nie rozwiążemy problemu to zanieczyszczona turbina może ulec trwałemu uszkodzeniu. Przed przystąpieniem do demontażu turbiny wykonujemy kompleksową diagnostykę, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny wadliwego działania układu turbodoładowania, w wielu przypadkach nie jest wymagana regeneracja turbiny, a naprawa np. sterownia układem, wiązki kablowej, bądź uszczelnienie układu dolotu powietrza. Po wykonaniu diagnostyki i stwierdzeniu uszkodzenia turbosprężarki przystępujemy do demontażu w celu regeneracji turbiny, która po naprawie zapewnia te same parametry co fabryczna, należy również pamiętać o wymianie oleju, wraz filtrem oleju i powietrza. Proponujemy regenerację turbosprężarek montowanych w samochodach osobowych i dostawczych. Turbosprężarka, to ważny element silnika, zapewnia większą moc, sprawność i wyższy moment obrotowy na niskich obrotach jednostki napędowej. Zwrócimy utraconą moc i tchniemy nowego ducha w Twój samochód.

Na każdą regenerowaną turbosprężarkę udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, bez limitu kilometrów. Jednym z najważniejszych elementów regeneracji jest wyważenie wirników turbosprężarki, co skrupulatnie wykonujemy podczas każdej naprawy. Przed przystąpieniem do prac przeprowadzamy dokładne oględziny, niezbędne do zapewnienia efektownej regeneracji. Gdyby nie ustalenie przyczyn usterki, niemożliwe byłoby trwałe przywrócenie sprawności. Przeszło 70% zużytych turbosprężarek klasyfikuje się do regeneracji. Odpowiednie części są gwarancją trwałości. Dobierając części zawsze kierujemy się trwałością całego zestawu. Turbosprężarka należy do części, które pracują w trudnych warunkach, dlatego bazujemy tylko na renomowanych producentach zapewniających trwałość podzespołów, co przekłada się na bezawaryjną pracę turbiny przez długi czas.

Regeneracja Turbin i Turbosprężarek w Toruniu – Wyjątkowe Usługi Naszej Firmy

W dzisiejszym dynamicznym środowisku transportowym, utrzymanie pojazdów w doskonałej kondycji jest kluczowe. Regeneracja turbin w Toruniu staje się nieodłącznym elementem dbałości o sprawność silników. W Toruniu, nasza firma z pasją oferuje kompleksowe usługi regeneracji, skupiając się nie tylko na przywróceniu pełnej funkcjonalności, ale także na zapewnieniu najwyższej jakości obsługi dla naszych klientów.

Regeneracji Turbin i Turbosprężarek – Toruń

Nasza firma może poszczycić się latami doświadczenia w branży regeneracji turbosprężarek w Toruniu. Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami i metodami regeneracji. Inwestujemy w nowoczesne technologie i wysokiej jakości sprzęt, co pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Rozumiemy, że każdy przypadek regeneracji turbin i turbosprężarek jest unikalny. Dlatego oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta!

Zadbaj o Swoje Auto! Wymiana Świec Żarowych Toruń